Boek van de maand

Voor jou gelezen - boekentips

Boek van de maand

 

    

Boek van de maand

 

 

Van de hand van de auteur staan regelmatig gedichten in ons blad ‘Vrouw’. De bundel ‘Troostend licht’ bevat onder andere gedichten over de heilsfeiten, bid- en dankdag, gebeden en gedichten over de coronatijd.

Een mooi gebed dat we eruit lichten is:

Gebed voor ouders en kinderen

Om kinderen die niet meer naar de kerk gaan                                                            Zij hebben eens hun kind’ren laten dopen.

dragen hun ouders steeds een stil verdriet.                                                                 Dat slechts in Uw belofte is gegrond.

Ik bid voor hen: ‘O, Heer vergeet ze niet.                                                                       Zij mogen immers pleiten op ’t verbond.                                             

Wilt U met hun gebeden aan het werk gaan’.                                                              Zij mogen toch op Uw genade hopen?!

Zij vragen zich steeds af: ‘Hoe moet dit verder?’                                                        Ook als wij niet meer met ze kunnen praten,

Die kind’ren zoeken immers U niet meer?                                                                    Wij brengen z’ enkel bij U in gebed.

Zij bidden vaak: ‘Laat hen niet los, o Heer.                                                                   U immers bent een God die hoort en redt!

Wilt U hen zoeken als de goede Herder?’                                                                     Wij bidden Heer: ‘Wilt U ze niet verlaten?’

 

Een gedichtenbundel die ons dwars door alles heen op God wil laten vertrouwen en een zicht wil geven op de wederkomst.

Troostend licht, woorden van troost en bemoediging uit de Bijbel en het geloof - Monique Lourens, Boekscout, € 18,50

 

  

             
                                   

Prachtig geïllustreerde kinderboeken over onder andere Psalm 23, Maarten Luther, de schepping en hoe je de Heere God kan vertrouwen. Helder, eigentijds en op kinderlijk niveau worden de Bijbels waarheden besproken. Er horen ook CD’s met luisterboeken bij. Echt een aanrader!

Weer een serie uit het Engels vertaalde kinderboeken van Geloofstoerusting door R.C. Sproul en Susan Hunt. € 12,90 en 14,90.

 

 

              

‘De wereld op zijn kop’ gaat over Lukas 6. Dit wordt ook wel de ‘Veldrede van Jezus’ genoemd. Het is een manifest, omdat het ons wakker wil schudden. We moeten als christenen een ander leven leiden dan de wereld. In dit manifest geeft Jezus bij een oproep ook steeds de consequenties aan: of eeuwig leven of eeuwig dood. Geloven en belijden vraagt een leven dichtbij de Heere Jezus en leven volgens de richtlijnen van Zijn Koninkrijk. Onze levensstijl doet er toe. Voor onszelf en voor anderen die juist op ons als christenen letten hoe wij ons gedragen. Laten wij in de praktijk zien wat we belijden. Petrus zat onder Jezus’ gehoor toen deze Zijn veldrede uitsprak. Later geeft hij zelf deze woorden door: ‘Maar u bent een uitverkoren geslacht, een koninklijk priesterschap, een heilig volk, een volk dat God Zich tot Zijn eigendom maakte; opdat u de deugden zou verkondigen van Hem Die u uit de duisternis geroepen heeft tot Zijn wonderbaar licht, u, die voorheen geen volk was, maar nu Gods volk bent; u, die zonder ontferming was, maar nu in ontferming aangenomen bent’ (1 Petrus 2 vers 9 en 10). We horen niet thuis in deze wereld, maar dat vraagt wel strijd. En dat is het strijden waard, want de duisternis van het leven en alle ellende gaat voorbij. Er wordt dan ook verlangd naar de dag waarop Gods Koninkrijk in al Zijn volheid zal komen en Hij alle tranen van onze ogen zal afwissen. ‘Zalig bent u die nu honger hebt, want u zult verzadigd worden. Zalig bent u die nu huilt, want u zult lachen’ (Lukas 6 vers 21). In Christus vind je de kracht om anders te leven. De ‘gouden regel’ die in Lukas 6 vers 31 staat, wordt vaak verkeerd geciteerd: ‘En zoals u wilt dat de mensen u doen, doet u hun ook zo’. Deze regel is positief. Het ‘wat u niet wilt dat u geschiedt….’ is juist negatief. Liefde tot de ander maakt dat je de naaste geen kwaad wil doen en hem of haar ook moet behandelen overeenkomstig Gods wet. Dit vraagt gehoorzaamheid en dat we ons niet door onze eigen wijsheid of die van een ander te laten leiden. Ook dit vraagt weer strijd, omdat het zo radicaal anders is dan onze gedachtegangen en gevoelens. ‘De wereld op zijn kop’ houdt ons echt een spiegel voor en het is goed om Lukas 6 weer eens binnen te laten komen. Verdiep je in de zaligsprekingen en wees ervan overtuigd dat in Hem kracht is om te helpen tegen de stroom van de wereld in te leven. Hem te volgen, te dienen en te gehoorzamen, geeft vreugde! Door het boek heen staan diverse mooie gedichten en achterin het boek staan vragen bij elk hoofdstuk die eindigen met een lofprijzing of een lied. Zalig bent u…..

De wereld op zijn kop, het manifest van Jezus, door Alistair Begg, € 11,90 Geloofstoerusting Publicaties

              

 

              



Een boek passend bij het thema van het meest recente nummer van ‘Vrouw’! Het gaat over geestelijke groei, het meer en beter leren kennen van de Heere Jezus en meer te leven voor en met Hem. De opzet van het boek is die van een soort cursus die je alleen kunt volgen/lezen, maar ook in groepsverband. De auteurs noemen het met elkaar te leren groeien in geloof, hoop en liefde. God zet Zijn kinderen in om elkaar te helpen groeien in Christus. Het gaat niet alleen om dingen die we moeten veranderen, maar ook om het inzicht in wie we zijn met ons dwalend hart, onze zorgen en worstelingen. De tekst die centraal te noemen is, is ‘Ik vertrouw erop dat Hij Die in u een goed werk begonnen is, dat voltooien zal op de dag van Jezus Christus’ (Filippenzen 1 vers 6). Om stil te staan bij wat het nieuwe leven inhoudt, is het belangrijk om vast te houden dat Christus in heerlijkheid regeert aan Gods rechterhand. Vanuit onszelf wordt het niets. We worden opgeroepen om onze oude manier van leven te stoppen, beseffend dat het God is tegen wie we zondigen. Naar Hem moeten en mogen we steeds weer terug. Dan zullen we vergeving krijgen en ons steeds meer op de Heere gaan richten. We verlangen er ook naar om steeds meer op Jezus te lijken en vrucht te dragen voor Hem. We zeggen dan met Paulus: ‘….dat ik aan Zijn dood gelijkvormig wordt, om hoe dan ook te komen tot de opstanding van de doden. Niet dat ik het al verkregen heb of volmaakt ben, maar ik jaag ernaar om het ook te grijpen. Daartoe ben ik ook door Christus Jezus gegrepen’ (Filippenzen 3: 10-12).

De aspecten van de vrucht van de Geest worden uitgebreid besproken om erbij ook goed te overdenken hoe dit in je leven zichtbaar kan worden. Elk hoofdstuk bestaat uit te lezing Schriftlezingen, overdenkingsvragen en ‘huiswerk’. Het is zo op het eerste gezicht een echt ‘Amerikaans doeboek’, maar is het uiteindelijk toch ook niet. De auteurs willen dat we nadenken over wie we waren, zijn en worden in Hem en dat we ons spiegelen aan Zijn Woord. De oproep tot gebed ontbreekt hierbij niet, omdat ‘we allemaal volledig afhankelijk zijn van de Heere’ zoals al in de inleiding benadrukt wordt.

Echte verandering voor wie steeds meer op Jezus wil gaan lijken, Andrew Nicholls en Helen Thorne, € 11,90 Geloofstoerusting Publicaties

 

 

Een mooi vormgegeven gedichtenbundel waarin we de auteur in het hart kijken. Haar liefde voor de natuur en het vertrouwen op God komen prachtig naar voren. Ze verbindt deze dingen met leven van elke dag. We lichten er een gedicht uit:
 

Wonderlijk

Indrukwekkend                                                           Zo wonderlijk

ontzagwekkend                                                          uitzonderlijk

is Uw majesteit, o Heer                                           ik kan er echt niet bij   

ik denk veel te klein van U                                       dat U in Uw majesteit

U verbaast mij keer op keer                                    ook liefde heeft voor mij

 

God almachtig

zo ruimhartig

vergeeft U steeds mijn schuld

wonderlijk U eens te danken

waar Uw aangezicht wordt onthuld

Boven alles de zon, door Arianne Haarsma, Triple boeken, € 17,50


 

Eerder verschenen boekbesprekingen:

Leven-in-overvloed - Ann Voskamp
Daarom ga ik naar de kerk - A.A.F. van de Weg
Bidden met Jezus - Linda Bikker en ds. M. Klaassen
Je bent gedoopt - Linda Bikker en Bernard van Vreeswijk
Leven vanuit de bron - Hanna Jongejan-Kater
Met vreugde vrouw zijn - Elisabeth Elliot
HSV Tienerbijbel - Bert Wiersema/Hans Mijnders/Henrike Dankers?Roland Kalkman              
Leef in het licht - Judith van Olst-ten Brinke en Hanneke Schaap-Jonker
Met een knipoogje - Joukje van Esch-Versteeg
Verjaardagskalender - Alette Koornneef 
Stromen van liefde - C.H. Spurgeon

 

                   Maria, bijzonder gewoon

 

 

                  Vrouwen rond de Heiland

 

 

                  God met ons

 

 

 

                  Groeipijn

 

                      Hij leidt mij

Zielsverdriet, Wilfred Hermans

 

             Vrouwenbijbel en stille tijd notitieboek

 

 

 

 

 

                                                      Stille tijd

 

                                                        De schoenendoos

 

 

                                                          Leven bij de dag

 

 

                                           Wat is het hier gezellig

 

 

                                  Erewoord! Bijbels dagboek bij Gods beloften

                                                       

                               Groen op hakken en Zorg voor jezelf

 

        

                                                                  Bijbels bidden voor je kinderen

 

 

 

                                    Jozef.pdf                                                                   

 

        De morgenster van Wittenberg.pdf

 

 

 

 

 

vrouwenbijbel.pdf

 

 

 

samenleesbijbel.pdf

 

    Afbeeldingsresultaat voor afbeelding bijbelstudies voor vrouwen   Bijbelstudies voor vrouwen   

Bijbels dagboek - Eén houvast

   Numeri - Leven in de (stads)woestijn

  Aan de andere kant van de bergen

 

 

 

 

© 2025 CGK Vrouw - Realisatie: Brand Boosters